Tyto etapy probíhali již v královéhradecké diecézi. V sobotu 20. dubna jsme zahájili tam, kde jsme před měsícem skončili tj. u kostela Navštívení Panny Marie v Třebětíně.
A to krátkým zamyšlením nad duchovním slovem v této etapě: Víra, smíření a odpuštění.
Nejde jen o to se modlit: „A odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům“ (Mat. 6,12). A my? Kolik mám v okolí lidí, které „nemusím“? Možná, že se za ně někdy modlím, ale Kristus chce na mne víc – vyhledávat je tj. setkat se s nimi, navštívit je. A tak jsme potom v průběhu cesty mohli přemýšlet s kým si půjdu popovídat, nebo ho pozvu i na kávu?
Na tuto etapu za chladného počasí, ale pod dobrých cestách nás vyrazilo 29 - i se sestrou Uršulou na vozíčku. Absolvovala s námi obě etapy a při cestě s kopce vždy výrazně vpředu. Ještě dopoledne jsme dorazili do Čihoště, kde jsme měli mši svatou a také si zde připomněli mučednickou smrt místního faráře otce Josefa Toufara. Odpoledne jsme pokračovali přes Leštinu a Sázavku až do Tisu – celkem v pohodě 26 km. Na nocleh jsme se auty přesunuli do Světlé nad Sázavou – část přespala u sestry Markéty, větší část v penzionu Marianeum.
Program v neděli 21. dubna jsme zahájili mši svatou spolu s farníky ve farním kostele sv. Václava ve Světlé nad Sázavou. Zde jsme se setkali s živým Kristem v eucharistii – to bylo i duchovní téma dnešní etapy - „Já jsem s vámi po všechny dny až do konce světa“ (Mat 28,20). A tak jsme si i cestou snažili při modlitbách růžence i v ostatních chvílích připomínat, že On je s námi v každém okamžiku, v každé situaci. Po úvodní společné modlitbě k růženci jsme odjeli opět auty do Tisu a odtud vykročili v „růžencových“ pěticích v krásném slunečním počasí na další cestu přes Kámen a další obce až do Chotěboře k farnímu kostelu sv. Jakuba většího. Celkem nás na této 17 km pohodové trase putovalo 24. Atributy naší poutě – „archu“, prapory a poutnickou hůl jsme uložili na děkanství, u kterého nám pan děkan na závěr etapy dal požehnání.