Boží doteky

Velikonoční zamyšlení o uzdravení, o víře.

Velikonoční zamyšlení o uzdravení. „Pán můj a Bůh můj!“

C O N T E M P L A T I O

Víc než těch, kdo nejprve vidí, a teprve poté věří, si Pán váží těch, kdo věří, ač neviděli. V té době byla víra Kristových učedníků natolik křehká, že třebaže jej spatřili vzkříšeného, potřebovali se ho dotknout, aby v něj mohli uvěřit. Nestačilo, že jej viděli svýma očima, ale museli se svýma rukama dotknout jeho těla s čerstvými jizvami po ranách. Teprve když se pochybující učedník dotkl těchto jizev a přesvědčil se o jejich pravosti, ihned zvolal: „Pán můj a Bůh můj!“ Tyto jizvy potvrzovaly, že před učedníky stojí ten, který uzdravil rány všech ostatních. Mohl snad Pán vstát z mrtvých bez těchto jizev? Ano, ale on na svém těle tyto jizvy uchoval, protože dobře věděl, jak zraněná srdce mají jeho učedníci, a chtěl je uzdravit. Co odpověděl Pán učedníku, který nyní prohlašuje a vyznává: „Pán můj a Bůh můj!“? „Uvěřil jsi,“ řekl, „protože jsi viděl: blahoslavení ti, kdo neviděli, a přesto uvěřili.“ O kom mluvil, moji bratři, ne-li o nás? A nejen o nás, také o těch, kdo přijdou po nás. Vždyť všichni, kdo uvěřili poté, co se Ježíš očím smrtelníků vzdálil, aby posílil víru v jejich srdcích, dospěli k víře, aniž by jej viděli. Proto za svou víru obdrží velikou odměnu. Aby této víry dosáhli, nenapřáhli k Bohu ruku, aby se ho dotkli, ale obrátili k němu své srdce, naplněné zbožností a úctou.


Augustin

Velikonoční zamyšlení o uzdravení.

Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 21. 05. 2020 | 1536 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE