Boží doteky

Velikonoční zamyšlení o skutečné radosti z Jeho zmrtvýchvstání.

"Stačí mi jediné ..." Kristus žije.

C O N T E M P L A T I O

Že tvůj duch vstal plně spolu s Kristem, budeš schopen poznat podle toho, že dokážeš s naprostým přesvědčením prohlásit: „Stačí mi jediné – že Kristus žije.“ Tato slova vyjadřují onu hlubokou a úctou naplněnou náklonnost Ježíšových přátel. Jak čistá to musí být oddanost, aby mohla říci: „Stačí mi jediné – že Kristus žije.“ Žije-li on, žiji také já, protože moje duše je s ním spojena, ba co více: on sám je mým životem a vším, co potřebuji. Co mi může scházet, jestliže Kristus žije? I kdyby mi chybělo všechno ostatní, mě to nezajímá, hlavně když Ježíš žije… Kdyby se mu zlíbilo, abych i já sám sobě scházel, mně stačí, že on žije, byť by žil sám pro sebe. Nechá-li se srdce člověka obejmout Kristovou láskou tak dokonale, že zapomene na sebe a vnímá jedině Ježíše Krista a to, co se týká Ježíše Krista, pak je jeho láska přivedena k dokonalosti.


Guerric z Igny

"Stačí mi jediné ..."

Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 07. 05. 2020 | 1393 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE