Pozvání

Srdečně Vás všechny zveme na Anenskou pouť a Anenské slavnosti

Pozvánka na Anenskou pouť Opravdu srdečně Vás všechny zveme na Anenskou pouť a Anenské slavnosti - vše se bude konat v Lobendavě a na Anenském vrchu u kaple svaté Anny. Všeobecné veselí začne 30. 7. a bude ukončeno 31. 7.Nyní Vám nabízíme program v trošku lepší čtené formě:

30. července 2011

10.00h Anenský vrch - Mše svatá nejen pro mládež s generálním vikářem P. Stanislavem Přibylem se Slavnostním svěcením praporu obce Lobendava

11.00 - 14.00h Anenský vrch - Malý Jarmark (stánky s řemeslnými výrobky, dílnička pro děti).

14.00h Anenský vrch - Pohádka pro děti (loutkové divadlo) - hraje pro Vás Divadlo Na cestě z Liberce pohádku - Jak šel Honza do světa

16.00h Anenský vrch - kaple svaté Anny - Unikátní putovní koncert "s violoncellem na zádech"

Jiří Bárta: J. S. Bach -
Six Suites for Cello Solo

16h kaple svaté Anny; Suite No. 1 in G major, BWV 1007; Suite No. 2 in D minor, BWV 1008

18h kaple svatého Jáchyma; Suite No. 3 in C major, BWV 1009; Suite No. 4 in E flat major, BWV 1010

20h kostel Navštívení Panny Marie v Lobendavě; Suite No. 5 in C minor, BWV 1011; Suite No. 6 in D major, BWV 1012

21.00h Anenský vrch - kaple svaté Anny - Projekce filmu "Molokai" - Příběh Otce Damiána de Veuster.

Příběh otce Damiána je inspirujícím a pravdivým příběhem muže, který svou odvahou a horlivou láskou bojoval za práva těch, kteréh společnost odvrhla.
Otec Damián, vlastním jménem Josef Damian de Veuster, byl skromný belgický kněz a misionář malomocných. V roce 1864 se jako misionář dostává na Havaj, ale své životní poslání neočekávaně nachází na ostrově Molokai, v domově lidí postižených malomocenstvím, kteří sem byli vyhoštěni a ponecháni bez jakékoliv pomoci. Žili v těžkých životních podmínkach, způsobených nedostatkem léků, jídla a skromným bydlením.
Otec Damián svojií odvahou, vírou a vytrvalostí přesvědčil představené své řeholní komunity i lidi ve vládě, aby poskytli zdroje potřebné na výstavbu kostela a obydlí na ostrově. Též se mu podařilo zabezpečit zásoby léků, doktory a sestry na pomoc svým ovečkám.
Nakonec se i sám otec Damián nakazil malomocenstvím. Zemřel mezi těmi, pro které byl vším a kterým obětoval svůj život. V roce 2009 byl svatořečen papežem Benediktem XVI.

31. července 2011

10.00h Anenský vrch -, Poutní Česko - Německá mše svatá s biskupem Janem Baxantem.

15.00h kostel Navštívení Panny Marie v Lobendavě - Koncert smíření: Hudba z barokních kancionálů (Michna, Božan, Hollan, Kadlinský).
 Pozvánka na Anenskou pouť
17.00h kostel Navštívení Panny Marie v Lobendavě
Jiří Chlum : Varhanní koncert

Program:

J. S. Bach (1685-1750)

Fantasia C-dur BWV 570

Chorálová předehra „An Wasserflüssen Babylon“ (BWV 653)

Dietrich Buxtehude (1637-1707)

Ciacona e-moll (BuxWV 160)

Johann Pachelbel (1653-1706)

Ciacona f-moll

Georg Friedrich Händel (1685-1759)

Voluntary in a minor

Sigfrid Karg-Elert (1877-1933)

Marche triomphale No. 59, Op. 65

Jiří Chlum (*1964)

Varhanní improvizace

20.00h Anenský vrch - kaple svaté Anny - Projekce filmu " Bratr slunce a sestra luna" o svatém Františkovi z Assisi (režie: Franco Zeffirelli).

František, syn bohatého obchodníka, je mladík, který rád tráví čas ve společnosti svých přátel. Když se města Perugia a Assisi střetnou ve válce, vydá se do boje i on. Připadá mu to jako nová a vzrušující zábava. Po zranění, které utrží v boji, však zůstává na lůžku, a když se opět uzdraví, už to není ten František, kterého znali jeho příbuzní a kamarádi. Vydává se hledat Boží blízkost jako nejchudší z chudých… Film má české titulky.

Od 26. července do 2. srpna se bude konat každý všední den mše svatá v kapli svaté Anny na Anenském vrchu od 18.15 hodin

Milí přátelé, ještě v průběhu několika dní, snad až do samotného začátku naší společné pouti, budeme články průběžně aktualizovat a upřesňovat, proto prosíme o občasné nahlédnutí a překontrolování. Moc děkujeme a moc se těšíme na setkání s Vámi!!!!!!!!!!!!!

Děkujeme za finanční podporu těmto sponzorům: BeA CS, spol. s r.o., Plaston CR, s.r.o., IZOPOL Dvořák, s.r.o. a Ministerstvo kultury ČR.

Pozvánka na Anenskou pouť

Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 26. 07. 2011 | 7369 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE