Audio - paměť Lobendavy

Jak to bylo za války i po válce v Lobendavě. Rozhovor s panem Vogelem, pamětníkem a rodákem ze Severní.

Pohraničí v severních oblastech Čech je poznamenáno mnohými krutými ranami soudobých dějin. Nejdříve traumata první světové války později druhá světová válka s ještě krutějšími absurditami doby, a jako svorník všeho odsun.

Náš rozhovor s panem Vogelem, pamětníkem oněch krutých let, je zajímavý hned z několika pohledů. Předně, je to pohled dospívajícího chlapce, který ve vojsku 2. polské armády nachází symboly síly, odvahy, sebezáporu apod. Další úhel pohledu, jako chlapce, který pochází z německé rodiny, tedy ponese si po válce stigma zrádce, protičeského živla a také nositele všeho špatného co bylo Němcům přisuzováno.

This text will be replaced


Nahrávka ke stažení zde.


Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 08. 04. 2011 | 5153 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE