Boží doteky

Zamyšlení o skutečné modlitbě a o skutečné lásce ...

Chlad lásky je mlčením srdce. Jestliže ustavičně vytrváš v lásce, pak budeš bez ustání volat.C O N T E M P L A T I O

Tvou modlitbou je tvá touha. Jestliže touha je trvalá, pak tvá modlitba je také ustavičná. Nikoli nadarmo pravil apoštol: „Modlete se bez ustání:“ Děláme snad to, že bychom měli bez ustání ohnutá kolena, že bychom leželi v prostraci, že bychom měli pozdvižené ruce, abychom tak naplnili přikázání, podle něhož se máme modlit bez přestání?

Chlad lásky je mlčením srdce.


Jestliže bychom měli takové pojetí modlitby, pak nevěřím, že bychom to mohli konat bez přestání. Existuje však jiný druh vnitřní modlitby, která neví, co je to přerušení. Jedná se o touhu.
Ať už konáš cokoli, pokud toužíš po oné sobotě, pak se nepřestáváš nikdy modlit. Pokud nechceš přerušovat modlitbu, pak nikdy nepřestávej toužit. Tvá ustavičná touha bude tvým neumlkajícím hlasem. Zmlkneš, když přestaneš milovat. Chlad lásky je mlčením srdce. Horoucnost lásky je velkým voláním srdce. Jestliže ustavičně vytrváš v lásce, pak budeš bez ustání volat. Pokud budeš stále volat, pak budeš také stále toužit.


Augustin

Chlad lásky je mlčením srdce.Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 10. 10. 2018 | 286 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE