Boží doteky

Zamyšlení o milosrdenství, o Božím slitování, o chudobě.

... a jeho zamyšlení o konání dobra pro druhé. Drazí, máme tedy konat dobro rychle a jednoduše.C O N T E M P L A T I O

Je jisté, že když je každý z nás milosrdný k potřebám druhých, prokazuje dobro pro vlastní duši. Drazí, máme tedy konat dobro rychle a jednoduše, totéž, co děláme pro sebe, dělejme i pro potřebné. Kdo sytí v chudém Krista, ukrývá svůj poklad v nebi. Uvědom si dobrotu a dokonalost Boží slitovnosti: Bůh chtěl, abys měl nadbytek a mohl jsi pomáhat druhým; ty zbavíš druhého nedostatku a sebe množství hříchů. Jak je Stvořitelova prozřetelnost a dobrota podivuhodná, že skrze jeden skutek je oběma pomoženo! Příští neděli tedy uspořádáme sbírku. Nabádám vás tedy a vzývám vaši svatost, abyste všichni podle svých možností a sil pamatovali na chudé a na sebe samotné. Ať vidíte v potřebných Krista, toho, který nám o chudých řekl, že vnich šatíme, přijímáme a sytíme jeho samého.

Lev Veliký

... a jeho zamyšlení o konání dobra pro druhé.

Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 28. 08. 2019 | 471 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE