Zajímavé

Kniha o sochách světců na Znojemsku: SAKRÁLNÍ KAMENNÁ PLASTIKA NA ZNOJEMSKU

kniha-J.Cerny-sochy-na-znojemsku Vychází nová kniha, která dokumentuje slovem i obrazem kamenná sochařská díla s námětem biblických a světeckých postav v prostoru vymezeném hranicemi okresu Znojmo.

Je v podstatě podrobným katalogem více než 500 kamenných sakrálních památek v regionu a v tomto směru je výjimečným počinem, neboť - kromě podchycení děl dosud neznámých a neregistrovaných jako kulturní památky - přináší i mnohé nové poznatky ikonografické. Jsou zde zachyceny všechny sochy moravské strany Podyjí, samozřejmě též včetně Vranovska, od Znojma až po Vratěnín, zmíněny jsou i souvislosti s oblastí Dolních Rakous.

Autorem je někdejší vranovský kastelán, historik umění Jiří Černý, který nyní působí jako správce Starého zámku v Jevišovicích. Knihu vydalo Moravské zemské muzeum v Brně a má 314 stran s velkým množstvím ilustrací.

kniha-J.Cerny-sochy-na-znojemsku


kniha-J.Cerny-sochy-na-znojemsku


kniha-J.Cerny-sochy-na-znojemsku


kniha-J.Cerny-sochy-na-znojemsku

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 10. 08. 2022 | 759 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM. Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE