Boží doteky

Zamyšlení o obrácení, o přijetí, o vytrvalosti, o lásce.

„K Bohu je možné dojít pouze po Božích cestách.“ Snaž se následovat ty, kdo už kráčejí po Božích cestách.

ADVETNÍ ZAMYŠLENÍ:

Vzbuď v nás, Pane, ještě dnes touhu po opravdovém obrácení a návratu k tobě. Uznáváme, Otče, že pokud naše srdce a vůle nejsou podepřeny tvým slovem pravdy a působením tvé milosti, tonou v mnoha zmatcích. Ty jsi ale Bůh věrný a upevňuješ nás všechny na svých cestách.
Pane, nevidíme kolem sebe, že by vlk přebýval s beránkem, ani dítě, které by sahalo do skrýše jedovatého hada, ačkoli mluvíme o míru a spravedlnosti. Často nás k tomu vede pouhá konvence nebo dokonce strach. Ježíši, výhonku Davidův, ty k nám přicházíš jako dítě, které se nebojí vztáhnout ruce mezi jed tohoto lidstva. Uč nás, abychom se pro Boží slávu vzájemně přijímali. Kéž nás k obrácení nevede pouhý strach, ale hluboké přesvědčení, že v tobě kráčí uprostřed nás sám Bůh a vytváří z nás svůj lid.

„K Bohu je možné dojít pouze po Božích cestách.“


Sestup na nás, Duchu svatý, s plností svých darů, aby se tito lidé, kteří i dnes naslouchají silným a přísným slovům Jana Křtitele, nespokojili s povrchním přesvědčením o své spravedlnosti, ale aby měli sílu vytrvat na započaté cestě. Odpověz mi, ó srdce lidské: Raději by sis chtělo navěky užívat věcí tohoto světa nebo být navěky s Bohem? Tvé rozhodnutí bude záviset na velikosti tvé lásky. Miluj tedy, aby sis dokázalo zvolit dobře. Miluj ještě více, aby sis zvolilo to co pro tebe bude lepší. Miluj Boha, aby sis dokázalo zvolit věčné přebývání s ním.

„K Bohu je možné dojít pouze po Božích cestách.“


Láska je pro tebe vším: na ni závisí tvá volba, ona ti pomáhá na cestě a dává ti sílu abys dosáhlo svého cíle. Miluj proto Boha, zvol si Boha, pospíchej, abys jej dosáhlo. Říkáš mi: „Už jsem si zvolilo. Teď chci vědět, jakou cestou se mám ubírat.“ Odpovím ti: „K Bohu je možné dojít pouze po Božích cestách.“ Ty odvětíš: „Nemám dost sil, abych šlo samo touto neznámou cestou; dej mi dobré průvodce, abych se neztratilo.“ Odpovím ti: „Snaž se následovat ty, kdo už kráčejí po Božích cestách; nenašlo bys pro své putování lepší společníky“.


Hugo od sv. Viktora

„K Bohu je možné dojít pouze po Božích cestách.“Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 20. 12. 2018 | 435 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE