Boží doteky

Zamyšlení o Duchu svatém, o slunci, o Kristu.

Zamyšlení o Duchu svatém. Jako slunce je stále stejné, tak i duše, která byla osvícena nevýslovnou krásou, slávou a světlem Kristovy tváře.C O N T E M P L A T I O


Duše, která byla shledána hodnou mít podíl na světle Ducha svatého a která byla prozářena světlem jeho nevýslovné slávy, když si v ní Duch svatý učinil příbytek, celá se projasňuje, dostává novou tvář s očima na všechny strany a nezůstává v ní nic, co by nebylo naplněno duchovním zrakem a světlem. Tím se chce říct, že v ní nejsou žádné temnoty, protože je dokonale jasná a naplněná Duchem svatým; že má oči na všechny strany, protože nemá žádné temeno; a že má tvář ze všech stran, protože se v ní usadila a trvale v ní přebývá nepopsatelná sláva Kristovy slávy a jeho světla.
Jako slunce je stále stejné, nemá žádný rub ani žádné temné místo, ale září svým vlastním světlem, tak i duše, která byla osvícena nevýslovnou krásou, slávou a světlem Kristovy tváře a která – naplněná Duchem svatým – byla uschopněna stát se Božím příbytkem a chrámem, se stala jedním okem, světlem, tváří i slávou a byla dokonale naplněna Duchem svatým. Kristus si ji totiž okrášlil, přivedl k sobě a nyní ji řídí, podporuje a vede, a tak ji naplňuje svým světlem a ozdobuje duchovní krásou.

Pseudo–Makarius

Zamyšlení o Duchu svatém.

Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 23. 10. 2018 | 385 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE