Boží doteky

Velikonoční zamyšlení o skutečné lásce ke svým bližním ...

Zamyšlení o lásce ... „Neboť kdo nemiluje svého bratra, kterého vidí, nemůže milovat Boha, kterého nevidí“.

C O N T E M P L A T I O

Z lásky k Bohu se rodí láska k bližnímu a láska k bližnímu dává růst lásce k Bohu. Kdo zanedbává lásku k Bohu, nemůže milovat bližního; a naopak, v opravdové lásce k Bohu budeme dělat pokroky, budeme-li se sytit láskou k bližnímu, Pán řekl skrze zákon nejdříve: „Miluj Pána, tvého Boha“, a teprve potom: „Miluj svého bližního“. Nejprve tedy musí jeho láska zakořenit v půdě našeho srdce, aby tak skrze ni mohly vyrašit výhonky lásky bratrské. Jan potvrzuje, že láska k Bohu je živena láskou k bližnímu: „Neboť kdo nemiluje svého bratra, kterého vidí, nemůže milovat Boha, kterého nevidí“. Láska k Bohu se rodí z bázně, ale tím jak roste, mění se v náklonost.

Řehoř Veliký

Zamyšlení o lásce ...Sdílet

| Autor: Martin Kerhart | Vydáno dne 11. 04. 2018 | 458 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE