Liturgický rok

Výročí posvěcení litoměřické katedrály

Litoměřická katedrála Středa 20. září je v litoměřické diecézi svátek. Připomínáme si den, kdy byla v roce 1681 vysvěcena katedrála sv. Štěpána.Katedrála sv. Štěpána, kapitulní chrám litoměřické diecéze, se nachází na Dómském pahorku. Její současná raně barokní podoba je z druhé poloviny 17. století. První kamenný kostel na tomto místě byl pravděpodobně postaven již v 11. století.
Na hlavním oltáři je obraz Kamenování sv. Štěpána od Karla Škréty.

Svatý Štěpán - prvomučedník, který byl kvůli lásce ke Kristu ukamenován za hradbami Jeruzaléma asi kolem roku 35, je patronem kameníků, krejčích, tkalců, pracujících s koňmi, tesařů a zedníků.

Zatímco se do něj trefovali kameny, klesl na kolena a hlasitě se za ně modlil: "Pane nepřičítej jim tento hřích." A po těch slovech skonal. (Sk 7,60)Litoměřická katedrála

Sdílet

| Autor: Petra Kafková | Vydáno dne 18. 09. 2017 | 332 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM. Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. - KONTAKTY NA NÁS - ADMINISTRACE